Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Andes Plateau Cota 500 Syrah 2024

Rødvin

Andes Plateau Cota 500 Syrah 2024

Chile, Valle Central, Valle del Cachapoal

Kr 295,0075 cl 393,33 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Saftig med smak av mørke bær. Runde tanniner og lang ettersmak.

Alkohol 14%Sukker Under 3 g/lSyre 5,3 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Lam og sau
  • Storvilt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Syrah

    Syrah og shiraz er samme drue, men beskriver gjerne to stiler. Syrah knyttes til Nord-Rhône i Frankrike og kjøligere klima med aroma av fiol, plommer, bjørnebær, krekling, sort pepper og oliven. I Sør-Afrika og Australia går den under navnet shiraz.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer15381201
  • LuktMørke bær. Anis og noe svart pepper.
  • SmakSaftig med smak av mørke bær. Runde tanniner og lang ettersmak.
  • FargeDyp granatrød.
  • Land, distriktChile, Valle Central, Valle del Cachapoal
  • ProdusentViña Andes Plateau
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeSpontanfermerntering med 20% stilk. Noe Pump over. Modnes på sement og
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistPur Jus Wine Agency AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner