Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Louis Michel Chablis Grand Cru Grenouilles 2023

Hvitvin

Louis Michel Chablis Grand Cru Grenouilles 2023

Frankrike, Burgund, Chablis Grand Cru

Kr 994,9075 cl 1326,53 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

God konsentrasjon, mineralsk.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 5,6 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Krydret og fruktig

    Vin med god fylde, moderat friskhet. Smak av gult eple, sitrus, gul melon og krydder, evt urter, smør, sopp og fat. Passer til stekt mat, fete sauser, smaksrike skalldyrretter og myke oster.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Chardonnay

    Fransk hvitvinsdrue. Regnes av mange som verdens beste hvitvindrue og den dyrkes nesten overalt hvor det lages vin. Vinene er som regel tørre, men varierer mye i stil. Fra syrlig og slank til fet og fatlagret. Samt delikat og kompleks musserende vin

  • Vegansk

    Produsert uten animalske prosessmidler eller tilsetninger som gelatin og andre proteinforbindelser.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer10382801
  • LuktDuft av sitrus, blomster, sjø og jod.
  • SmakGod konsentrasjon, mineralsk.
  • FargeLys gulgrønn.
  • Land, distriktFrankrike, Burgund, Chablis Grand Cru
  • ProdusentDom. Louis Michel
  • Årgang2023
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeStåltank.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistBlend Wines AS
  • TransportørSkanlog AS