Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Arnaud Baillot Chassagne-Montrachet

Hvitvin

Arnaud Baillot Chassagne-Montrachet

Frankrike, Burgund, Chassagne-Montrachet

Kr 915,0075 cl 1220,00 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Rund og floral, strukturert. Lang, hint av hasselnøtt og krydder.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 2,8 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Krydret og fruktig

    Vin med god fylde, moderat friskhet. Smak av gult eple, sitrus, gul melon og krydder, evt urter, smør, sopp og fat. Passer til stekt mat, fete sauser, smaksrike skalldyrretter og myke oster.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Chardonnay

    Fransk hvitvinsdrue. Regnes av mange som verdens beste hvitvindrue og den dyrkes nesten overalt hvor det lages vin. Vinene er som regel tørre, men varierer mye i stil. Fra syrlig og slank til fet og fatlagret. Samt delikat og kompleks musserende vin


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer13458301
  • LuktAroma av blomster, brioche og kandisert sitron. Brente hasselnøtter og krydder.
  • SmakRund og floral, strukturert. Lang, hint av hasselnøtt og krydder.
  • FargeLys gyllen.
  • Land, distriktFrankrike, Burgund, Chassagne-Montrachet
  • ProdusentArnaud Baillot
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeHåndplukket. Modnet i eikefat fra Burgund i 12 md. (50% nye fat).
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistWinederful AS
  • TransportørCuveco AS
Produkter som ligner