Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Bonnardot Puligny-Montrachet 1er Cru La Garenne 2022

Hvitvin

Bonnardot Puligny-Montrachet 1er Cru La Garenne 2022

Frankrike, Burgund, Puligny-Montrachet Premier Cru

Kr 1 349,9075 cl 1799,87 kr/l

Kan kjøpes i butikk med varen på lager
Post/Levering: Utsolgt

Fyldig og konsentrert smak med preg av sitrus, hvite blomster og toast.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 3,1 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Krydret og fruktig

    Vin med god fylde, moderat friskhet. Smak av gult eple, sitrus, gul melon og krydder, evt urter, smør, sopp og fat. Passer til stekt mat, fete sauser, smaksrike skalldyrretter og myke oster.

  • Kan drikkes nå, blir bedre ved lagring
  • Grønn drue

    Chardonnay

    Fransk hvitvinsdrue. Regnes av mange som verdens beste hvitvindrue og den dyrkes nesten overalt hvor det lages vin. Vinene er som regel tørre, men varierer mye i stil. Fra syrlig og slank til fet og fatlagret. Samt delikat og kompleks musserende vin


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer7712601
  • LuktAroma av sitrus, grillete mandler og hvite blomster.
  • SmakFyldig og konsentrert smak med preg av sitrus, hvite blomster og toast.
  • FargeStrågul.
  • Land, distriktFrankrike, Burgund, Puligny-Montrachet Premier Cru
  • ProdusentLudovic et Emilien Bonnardot
  • Årgang2022
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • Metode18 md. lagring på eik.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistHans A. Flaaten AS
  • TransportørSkanlog AS