Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Gilles Troullier Côtes Catalanes Indigène 2022

Rødvin

Gilles Troullier Côtes Catalanes Indigène 2022

Frankrike, Roussillon, Côtes Catalanes

Kr 459,5075 cl 612,67 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Fyldig og sødmefull, balansert friskhet. Lang bærpreget ettersmak, moden tannin.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 3,6 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Lam og sau
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Carignan

    Rødvinsdrue, opprinnelig spansk. Gir viner med mørk farge, mye tannin og syre, som smaker av mørke bær, pepper, lakris og krydder. Blandes gjerne med andre druer som grenache, syrah og mourvedre.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer19869901
  • LuktDuft av røde og mørke bær, lakris, røyk, urter og sort te.
  • SmakFyldig og sødmefull, balansert friskhet. Lang bærpreget ettersmak, moden tannin.
  • FargeDyp rødblå.
  • Land, distriktFrankrike, Roussillon, Côtes Catalanes
  • ProdusentGilles Troullier
  • Årgang2022
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • Metode80 år gml vinstokker fra høytliggende vinmark (500 moh). Spontangjæring i sement. 14 md. lagring i amfora.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistSkodvin & CO AS
  • TransportørNBS Logistics AS
Produkter som ligner