Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Ten. Capaldo Goleto Greco di Tufo 2017
Utgått

Hvitvin

Ten. Capaldo Goleto Greco di Tufo 2017

Italia, Campania, Greco di Tufo

Utgått

Tørr og frisk med krydder, innslag av sitrus i ettersmak.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 5,9 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Utviklet og nyansert

    Vin med utviklede og lagrede aromaer med smak av tørket eple og aprikos, sopp, nøtter, krydder, honning, høstløv m.m. Passer til bl.a. vilt, sopp, vellagret ost og skinke.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Greco

    Italiensk hvitvindrue, mest dyrket i Campania. Viner på greco har aromaer av eple, kvede, salvie, blomster, mandel og sitrus, og ofte en ru munnfølelse.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer14107001
  • LuktAroma av gule epler, mineralsk.
  • SmakTørr og frisk med krydder, innslag av sitrus i ettersmak.
  • FargeLys gul.
  • Land, distriktItalia, Campania, Greco di Tufo
  • ProdusentFeudi di San Gregorio
  • Årgang2017
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgTilleggsutvalget
  • GrossistFondberg AS
  • TransportørVectura AS