Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Vermentino - Maffone
Utgått
Utgått

Bær.

Alkohol 13,5%Sukker 3,7 g/lSyre 4,5 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Ost

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar, ikke egnet for lagring
  • Grønn drue

    Vermentino

    Italiensk hvitvinsdrue som blir best ved kysten i Nord-Italia, Provence, Korsika og Sardinia. Vinene er som regel aromatiske, ganske friske, mineralske, ofte med blomster- og krydderaromaer og tydelig fruktighet.


Produkter som ligner