Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Nino Negri Giùen Rosso di Valtellina 2023

Rødvin

Nino Negri Giùen Rosso di Valtellina 2023

Italia, Lombardia, Valtellina Rosso

Kr 256,9075 cl 342,53 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Nyansert og fast, preg av moden rips og kirsebær, litt nypete, krydder, kamfer og svale urter.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 5,6 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Lam og sau
  • Storvilt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Frisk og fruktig

    Vin som er lett til middels fyldig, leskende, god friskhet. Smak av røde bær, evt innslag av urter og blomster. Passer til lette matretter som pasta, pizza, taco og tapas.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Chiavennasca (Nebbiolo)

    Lokalt navn for nebbiolo i Valtellina i Lombardia. Vinene herfra har ofte lysere farge og mindre tannin sammenlignet med vinene fra Barolo. Gir friske viner med aromaer som minner om fioler, roser, høstløv og kamfer i tillegg til røde og mørke bær.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer16884901
  • LuktUng og sval aroma av røde bær, rips, nype- og rognebærgelé, litt kamfer, urt, tjære og blomst.
  • SmakNyansert og fast, preg av moden rips og kirsebær, litt nypete, krydder, kamfer og svale urter.
  • FargeDyp rød med blåskjær.
  • Land, distriktItalia, Lombardia, Valtellina Rosso
  • ProdusentNino Negri
  • Årgang2023
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeTradisjonell vinfikasjon. Fermentering på ståltank. Ingen lagring på fat.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistHaugen-Gruppen AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner