Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Jåttå Hamburgerøl

Øl - Brown ale

Jåttå Hamburgerøl

Norge, Rogaland, Stavanger

Kr 59,6033 cl 174,55 kr/l

Kan kjøpes i butikk med varen på lager
Post/Levering: Kan ikke bestilles

Fersk malt, lett røstet, fruktig.

Alkohol 5,5%

Passer til

  • Lyst kjøtt
  • Storfe
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Bitterhet

    Forteller hvor tydelig du kjenner bittersmak. Humle og ulike urter er de viktigste kildene til bittersmak. Bittert kjenner du bare på tunga.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Vann, malt (bygg, havre), humle, gjær
Bærekraft

Produkter med ett eller flere bærekraftselementer er merket med et grønt hjørne. Les mer

  • Klimasmart emballasje

    Emballasjevekt har mest å si for produktets klimafotavtrykk. Lettere glassflasker, aluminium, papp og plast er alle lette og dermed klimasmarte valg.