Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Rueda Family Torero and the Suit of Lights

Rødvin

Rueda Family Torero and the Suit of Lights

Sør-Afrika, Coastal Region

Kr 349,9075 cl 466,53 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Frisk og syrlig med preg av markjordbær, tranebær, solbær og svart plomme. God mineralsk lengde.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 6,9 g/l

Passer til

  • Lyst kjøtt
  • Storfe
  • Lam og sau

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Carignan

    Rødvinsdrue, opprinnelig spansk. Gir viner med mørk farge, mye tannin og syre, som smaker av mørke bær, pepper, lakris og krydder. Blandes gjerne med andre druer som grenache, syrah og mourvedre.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer14705301
  • LuktKompleksitet av timian og rosmarin, plomme og markjordbær. Salt.
  • SmakFrisk og syrlig med preg av markjordbær, tranebær, solbær og svart plomme. God mineralsk lengde.
  • FargeBurgunderrød.
  • Land, distriktSør-Afrika, Coastal Region
  • ProdusentRueda Family Wines
  • Årgang2021
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeHåndplukkes, presses med 30% på klase. Sponfermentert, lagret i 8 md.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistLees As
  • TransportørVinhuset AS - Oslo
Produkter som ligner