Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Kottabos Chenin Blanc
Utgått
Utgått

Fyldig anslag, slank midtparti og gjennomført sitrus- og mineralpreget nerve. Intens og frisk.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 5,7 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Lyst kjøtt
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Chenin Blanc

    Fransk hvitvinsdrue. Gir tørre, søte og musserende viner i bl.a. Loire og Sør-Afrika. De er gjerne svært friske og kan ha aromaer av eple, kvede, fersk kantarell, fløte og nøtter. De søte vinene med edelråte har aromaer av honning, mandler og sopp.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer10152501
  • LuktMineraldrevet duft med innslag av lime. God intensitet.
  • SmakFyldig anslag, slank midtparti og gjennomført sitrus- og mineralpreget nerve. Intens og frisk.
  • FargeLys gulgrønn.
  • Land, distriktSør-Afrika, Coastal Region, Stellenbosch
  • ProdusentReenen Borman
  • Årgang2018
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeJordsmonn av granitt, leire og kalkstein. Helklaser presset, og naturlig gjæret på gamle fat. 10md på lees.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistVinarius AS
  • TransportørSkanlog AS
Produkter som ligner