Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Strauch Blanc Pur Riesling 2024
Kr 219,0075 cl 292,00 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Frisk, myk og saftig, preg av sitrus, eple, drue, litt gul steinfrukt, drops, urter, strå og kjeks.

Alkohol 0,5%Sukker 42 g/lSyre 7,4 g/l

Passer til

  • Aperitiff
  • Skalldyr
  • Fisk

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Riesling

    Tysk hvitvinsdrue som gir svært varierte viner - fra knusktørre og slanke til de mest intense og søte. Vinene er alltid friske, uansett sødmegrad og ofte er vinene fruktige med tydelige aromaer som kan minne om epler, fersken, sitrus og blomster.

  • Vegansk

    Produsert uten animalske prosessmidler eller tilsetninger som gelatin og andre proteinforbindelser.

Bærekraft

Produkter med ett eller flere bærekraftselementer er merket med et grønt hjørne. Les mer

  • Økologisk

    Produsert uten kjemiske sprøytemidler eller kunstgjødsel. Sertifisert av godkjent kontrollinstans, se merke på produktet.


  • VaretypeAlkoholfritt - Alkoholfri musserende vin
  • Varenummer16376301
  • LuktUng og fruktig, preg av modne gule epler, litt sitrus, fersken, kjeks, høy og blomst.
  • SmakFrisk, myk og saftig, preg av sitrus, eple, drue, litt gul steinfrukt, drops, urter, strå og kjeks.
  • FargeLys grønngul.
  • Land, distriktTyskland, Deutscher Wein
  • ProdusentStrauch Sektmanufaktur
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeHåndplukkede og selekterte druer. Pressing av hele drueklaser. Alkohol fjernet ved vakuumdestillasjon.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBasisutvalget
  • KategoriSB5L, SB5R
  • GrossistT&T Wine AS
  • TransportørNBS Logistics AS
Produkter som ligner