Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Markus Molitor Edition 9 Zeltinger Himmelreich Riesling Auslese* Feinherb 2015

Hvitvin

Markus Molitor Edition 9 Zeltinger Himmelreich Riesling Auslese* Feinherb 2015

Tyskland, Mosel, Zeltingen

Kr 379,9075 cl 506,53 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Frisk, kompleks og konsentrert, med god frukt og syre, mineraltoner.

Alkohol 9,5%Sukker 33,8 g/lSyre 9,2 g/l

Passer til

  • Fisk
  • Lyst kjøtt
  • Ost

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Utviklet og nyansert

    Vin med utviklede og lagrede aromaer med smak av tørket eple og aprikos, sopp, nøtter, krydder, honning, høstløv m.m. Passer til bl.a. vilt, sopp, vellagret ost og skinke.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Riesling

    Tysk hvitvinsdrue som gir svært varierte viner - fra knusktørre og slanke til de mest intense og søte. Vinene er alltid friske, uansett sødmegrad og ofte er vinene fruktige med tydelige aromaer som kan minne om epler, fersken, sitrus og blomster.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer12981601
  • LuktFruktig med preg av modne epler, fersken, krydder og flint.
  • SmakFrisk, kompleks og konsentrert, med god frukt og syre, mineraltoner.
  • FargeGulgrønn, gyllen refleksjon.
  • Land, distriktTyskland, Mosel, Zeltingen
  • ProdusentWeing. Markus Molitor
  • Årgang2015
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeBlå Devonskifer. Håndplukkede druer, kurvpresset, maserert og spontangjæret. Ni md. på bunnfall.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistRecord Vinimport AS
  • TransportørSkanlog AS