Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Philipp Kuhn Steinbuckel Riesling Trocken GG 2024

Hvitvin

Philipp Kuhn Steinbuckel Riesling Trocken GG 2024

Tyskland, Pfalz, Laumersheim

Kr 389,9075 cl 519,87 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Lang, saftig og litt fast med sammensatt preg av eple, sitrus, litt hvit fersken, nøtt og mineraler.

Alkohol 13%Sukker 3,6 g/lSyre 8,2 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det motsatte av en søt vin er tørr vin.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Saftig og frisk

    Vin med god friskhet, smak av sitrus og moden frukt som aprikos, gult eple, gul plomme, evt innslag av urter og blomster. Anvendelig stil, passer til fisk, kylling og svin.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Riesling

    Tysk hvitvinsdrue som gir svært varierte viner - fra knusktørre og slanke til de mest intense og søte. Vinene er alltid friske, uansett sødmegrad og ofte er vinene fruktige med tydelige aromaer som kan minne om epler, fersken, sitrus og blomster.

  • Vegansk

    Produsert uten animalske prosessmidler eller tilsetninger som gelatin og andre proteinforbindelser.

Bærekraft

Produkter med ett eller flere bærekraftselementer er merket med et grønt hjørne. Les mer

  • Miljøsertifisert produksjon

    Produsert i henhold til strenge klima- og miljøkrav. Kontrollert av uavhengig tredjepart.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer517801
  • LuktNyansert og ungdommelig aroma av modne epler, sitrus og blomst, litt flintrøyk, mandel og mineraler.
  • SmakLang, saftig og litt fast med sammensatt preg av eple, sitrus, litt hvit fersken, nøtt og mineraler.
  • FargeMiddels dyp grønngul.
  • Land, distriktTyskland, Pfalz, Laumersheim
  • ProdusentPhilipp Kuhn
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeSpontanfermentert i ståltank. 9 md. lagring på berme før tapping.
  • InneholderSulfitt
  • Miljøsertifisert produksjonFair'n Green
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistStrøm AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner