Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Barta Öreg Király Dülö Tokaji Aszú 6 Puttonyos 2017

Hvitvin

Barta Öreg Király Dülö Tokaji Aszú 6 Puttonyos 2017

Ungarn, Tokaj, Mád

Kr 1 399,0037,5 cl 3730,67 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Søt, fyldig, stor friskhet. Konsentrert, lang, balansert ettersmak.

Alkohol 10%Sukker 235,3 g/lSyre 8,3 g/l

Passer til

  • Ost
  • Dessert

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Furmint (Šipon)

    Ungarsk hvitvinsdrue som brukes i tokaji-viner. Gir tradisjonelt fyldige, søte, svært friske og komplekse viner, ofte med preg av edelråte (botrytis). Å lage tørre hvitviner av druen har økende popularitet.

  • Søtvin

    Vinen har mer enn 45 gram sukker per liter. For musserende vin er grensen 50 gram. I butikkene våre finner du de søte vinene i en egen hylle.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer17194202
  • LuktAroma av sitrus, ananas, honning, krydder.
  • SmakSøt, fyldig, stor friskhet. Konsentrert, lang, balansert ettersmak.
  • FargeGyllen.
  • Land, distriktUngarn, Tokaj, Mád
  • ProdusentBarta Winery
  • Årgang2017
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistFerment AS
  • TransportørSkanlog AS