Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet BO Bobal único
Utgått
Utgått

Samme inngang som i aroma, god fylde og avslutning.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 4,5 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Lam og sau
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Bobal

    Spansk rødvinsdrue. Dyrkes mest i la Mancha og Valencia og kan gi mørke og svært gode, friske og saftige rødviner med preg av mørke bær. Brukes også i lavere kvaliteter blandet med andre druer.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer10401801
  • LuktRene aromaer av mørke modne bær, urter og lær.
  • SmakSamme inngang som i aroma, god fylde og avslutning.
  • FargeDyp, tett, mørk rød farge.
  • Land, distriktSpania, Valencia, Utiel-Requena
  • ProdusentVicente Gandia
  • Årgang2016
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • Metode60 hl/ha utbytte fra 25 år gamle vinstokker. 4-6 md på franske allierfat.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistGood Beverage AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner