Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Chassenay d'Arce Pinot Blanc Extra Brut 2014

Musserende vin - Champagne extra brut

Chassenay d'Arce Pinot Blanc Extra Brut 2014

Frankrike, Champagne

Kr 400,0075 cl 533,33 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Sammensatt, frisk og kremet, preg av sitrus, eple, kjeks og nøtt, litt sopp, smør, karri og fat.

Alkohol 12%Sukker 3,3 g/lSyre 7,6 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Pinot Blanc

    Fransk hvitvinsdrue. Kjent i Tyskland og Østerrike som weissburgunder, og i Italia som pinot bianco. Dette er kanskje en litt undervurdert drue, som på sitt beste kan gi friske viner med god munnfølelse og aroma av modne epler og sitrusfrukter.


  • VaretypeMusserende vin - Champagne extra brut
  • Varenummer15557501
  • LuktLitt utviklet preg av sitrus, modne epler og bakverk, litt nøtt, blomst og hint av karri og fat.
  • SmakSammensatt, frisk og kremet, preg av sitrus, eple, kjeks og nøtt, litt sopp, smør, karri og fat.
  • FargeMiddels dyp grønngul.
  • Land, distriktFrankrike, Champagne
  • ProdusentChassenay d'Arce
  • Årgang2014
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeChampagne-metode. 6 % av basevinen lagret på eikefat. 19 % non-malo.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistExciting Wines AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner