Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Casa da Passarella O Fugitivo Bastardo 2021

Rødvin

Casa da Passarella O Fugitivo Bastardo 2021

Portugal, Dão, Dão-Serra da Estrela

Kr 429,9075 cl 573,20 kr/l

Kan kjøpes i butikk med varen på lager
Post/Levering: Utsolgt - kan ikke bestilles

Saftig og litt krydret preg av modne røde bær, litt jordbærdrops, kamfer, pepper og svale urter.

Alkohol 13,5%Sukker Under 3 g/lSyre 6,2 g/l

Passer til

  • Lyst kjøtt
  • Storfe
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Bastardo

    Det portugisiske navnet på Trousseau


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer17120401
  • LuktUngt og litt dropsaktig preg av kirsebær, jordbær, innslag av blomst, kamfer og svale urter.
  • SmakSaftig og litt krydret preg av modne røde bær, litt jordbærdrops, kamfer, pepper og svale urter.
  • FargeDyp blårød.
  • Land, distriktPortugal, Dão, Dão-Serra da Estrela
  • ProdusentCasa da Passarella
  • Årgang2021
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • Metode80 år gamle vinranker, druene håndplukkes og tråkkes i tradisjonell lagar av stein, 6 md. modning på tank og 12 md. på flaske.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistHaugen-Gruppen AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner