Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Jean-Claude Boisset Chassagne-Montrachet 1er Cru Les Chenevottes 2024

Hvitvin

Jean-Claude Boisset Chassagne-Montrachet 1er Cru Les Chenevottes 2024

Frankrike, Burgund, Chassagne-Montrachet Premier Cru

Kr 1 300,0075 cl 1733,33 kr/l

Kan ikke bestilles
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan ikke bestilles

Mineralsk, fast med noe tropisk frukt.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 5,6 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Krydret og fruktig

    Vin med god fylde, moderat friskhet. Smak av gult eple, sitrus, gul melon og krydder, evt urter, smør, sopp og fat. Passer til stekt mat, fete sauser, smaksrike skalldyrretter og myke oster.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Chardonnay

    Fransk hvitvinsdrue. Regnes av mange som verdens beste hvitvindrue og den dyrkes nesten overalt hvor det lages vin. Vinene er som regel tørre, men varierer mye i stil. Fra syrlig og slank til fet og fatlagret. Samt delikat og kompleks musserende vin


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer17124501
  • LuktAroma av aprikos, honning, sitrus og nøtter.
  • SmakMineralsk, fast med noe tropisk frukt.
  • FargeMiddels lys gyllen.
  • Land, distriktFrankrike, Burgund, Chassagne-Montrachet Premier Cru
  • ProdusentJean-Claude Boisset
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeHåndplukket. Spontangjæret på eikefat, lagret 18 md på 1 år gamle fat.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • UtvalgTilleggsutvalget
  • GrossistSilenus AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner