Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Gilles Troullier L'últim Côtes Catalanes 2023

Rødvin

Gilles Troullier L'últim Côtes Catalanes 2023

Frankrike, Roussillon, Côtes Catalanes

Kr 365,0075 cl 486,67 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Saftig, fruktkonsentrasjon. Lang, frisk og bærpreget ettersmak.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 4,3 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Lam og sau
  • Småvilt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar, ikke egnet for lagring
  • Blå drue

    Syrah

    Syrah og shiraz er samme drue, men beskriver gjerne to stiler. Syrah knyttes til Nord-Rhône i Frankrike og kjøligere klima med aroma av fiol, plommer, bjørnebær, krekling, sort pepper og oliven. I Sør-Afrika og Australia går den under navnet shiraz.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer19548801
  • LuktDuft av kirsebær, blåbær, rød plomme, pepper og blomster.
  • SmakSaftig, fruktkonsentrasjon. Lang, frisk og bærpreget ettersmak.
  • FargeLys rødlilla.
  • Land, distriktFrankrike, Roussillon, Côtes Catalanes
  • ProdusentGilles Troullier
  • Årgang2023
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeGranittholdig parsell 500 moh. Spontangjæring, hele klaser. 5 dg skallmaserasjon. Lagring i sement og amfora.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistSkodvin & CO AS
  • TransportørSkodvin & CO AS
Produkter som ligner