Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Kosta Browne Sonoma Coast Pinot Noir

Rødvin

Kosta Browne Sonoma Coast Pinot Noir

USA, California, Sonoma Coast

Kr 749,9075 cl 999,87 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Bløt, smak av mørke bær, og dype, myke tanniner. Lang avslutning.

Alkohol 14,1%Sukker Under 3 g/lSyre 5,6 g/l

Passer til

  • Lyst kjøtt
  • Lam og sau
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Pinot Noir

    Fransk rødvinsdrue, men også svært viktig i musserende vin. En av verdens mest prestisjetunge druer. Den er vanskelig å dyrke og trives godt i kjølige områder, spesielt i Champagne og Burgund, men også California, Oregon, Tyskland og New Zealand.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer19786801
  • LuktAroma av rød og blå frukt, svak undertone av skogbunn.
  • SmakBløt, smak av mørke bær, og dype, myke tanniner. Lang avslutning.
  • FargeDyp rød.
  • Land, distriktUSA, California, Sonoma Coast
  • ProdusentKosta Browne Winery
  • Årgang2021
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • Metode38% ny fransk eik i 15 md., 11% trefat i 15 md., 1% ny østerriksk eik i 15 md.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistWest Coast Wines AS
  • TransportørVectura AS