Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet All Angels 10 Year Anniversary Classic Cuvee 2014

Musserende vin - Musserende vin

All Angels 10 Year Anniversary Classic Cuvee 2014

England, Berkshire

Kr 922,7075 cl 1230,27 kr/l

Kan kjøpes i butikk med varen på lager
Post/Levering: Sluttsolgt, vil ikke komme for salg

Alkohol 12%Sukker 6,1 g/l

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Grønn drue

    Chardonnay

    Fransk hvitvinsdrue. Regnes av mange som verdens beste hvitvindrue og den dyrkes nesten overalt hvor det lages vin. Vinene er som regel tørre, men varierer mye i stil. Fra syrlig og slank til fet og fatlagret. Samt delikat og kompleks musserende vin

    Grønn drue

    Pinot Gris

    Fransk hvitvinsdrue, men som for mange er best kjent fra Italia som pinot grigio. Kommer i to hovedstiler: en aromatisk, litt fet og fyldig (fra Alsace) og en slankere, friskere og mer nøytral stil, slik italienerne lager den.

    Blå drue

    Pinot Meunier

    Fransk, blå drue som er vanlig i champagne og annen musserende vin i blanding med pinot noir og chardonnay der den tilfører fruktighet og rundere munnfølelse. Står det blanc de noirs på etiketten er den brukt alene eller sammen med pinot noir.

    Blå drue

    Pinot Noir

    Fransk rødvinsdrue, men også svært viktig i musserende vin. En av verdens mest prestisjetunge druer. Den er vanskelig å dyrke og trives godt i kjølige områder, spesielt i Champagne og Burgund, men også California, Oregon, Tyskland og New Zealand.


Produkter som ligner