Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Valcerasa Etna Bianco 2013
Utgått

Hvitvin

Valcerasa Etna Bianco 2013

Italia, Sicilia, Etna

Utgått

Saftig og lett krydderpreget, innslag av eple og sitrus, hint av tannin i ettersmaken.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/lSyre 6,9 g/l

Passer til

  • Fisk
  • Lyst kjøtt
  • Grønnsaker

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Utviklet og nyansert

    Vin med utviklede og lagrede aromaer med smak av tørket eple og aprikos, sopp, nøtter, krydder, honning, høstløv m.m. Passer til bl.a. vilt, sopp, vellagret ost og skinke.

  • Grønn drue

    Carricante

    Italiensk hvitvinsdrue og hoveddruen i Etna Bianco. Kan gi viner av veldig høy kvalitet med høy friskhet og aromaer av appelsin, grapefrukt, blomster og anis med god dybde og mineralitet. Blandes gjerne med catarratto.

  • Vegansk

    Produsert uten animalske prosessmidler eller tilsetninger som gelatin og andre proteinforbindelser.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer2038201
  • LuktLitt eplesideraktig aroma med streif av gul plomme og urter.
  • SmakSaftig og lett krydderpreget, innslag av eple og sitrus, hint av tannin i ettersmaken.
  • FargeMiddels dyp strågul.
  • Land, distriktItalia, Sicilia, Etna
  • ProdusentValcerasa
  • Årgang2013
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeVinifiert av druer fra 45 år gamle vinstokker, spontangjæret, kun
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistNon Dos As
  • TransportørSkanlog AS