Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Bacardi Mojito
Kr 224,9070 cl 321,29 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Søtlig og lett med fokusert preg av sitrus og mynte, undertoner av hvit rom og sukkerrørssaft.

Alkohol 12,5%Sukker 95 g/l

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Rom, sukker, vann, smakstilsetninger

  • VaretypeBrennevin - Brennevin, annet - Brennevin, annet
  • Varenummer20798501
  • LuktSval aroma med tydelig preg av lime og mynte.
  • SmakSøtlig og lett med fokusert preg av sitrus og mynte, undertoner av hvit rom og sukkerrørssaft.
  • FargeSkyet, lys grågrønn.
  • Land, distriktItalia
  • ProdusentBacardi
  • MetodeRom blandet med naturlige smakstilsetninger.
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeSkrukapsel
  • UtvalgBasisutvalget
  • KategoriSB3L, SB3R
  • GrossistBacardi Norge AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner