Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Fleur de Fonrozay
Kr 251,8075 cl 335,73 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Ikke på lager i noen butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Frisk og fruktig, smak av frisk rød frukt.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 3,9 g/l

Passer til

  • Aperitiff
  • Skalldyr
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar, ikke egnet for lagring
  • Blå drue

    Merlot

    Fransk rødvinsdrue. En av verdens mest dyrkede rødvinsdruer, men som vin blir den som regel blandet med andre. Mest kjent som hoveddrue i Pomerol og Saint-Émilion i Øst-Bordeaux, med smak av mørke bær og plommer, med moderat snerp og friskhet.


  • VaretypeRosévin
  • Varenummer20821301
  • LuktFloral aroma, toner av røde bær som bjørnebær og bringebær.
  • SmakFrisk og fruktig, smak av frisk rød frukt.
  • FargeLys rosa.
  • Land, distriktFrankrike, Bordeaux, Saint-Emilion
  • ProdusentUnion de Producteurs de Saint‑Émili
  • Årgang2025
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistRegala Vinimport AS
  • TransportørRegala Vinimport AS