Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Winter Kloppberg Riesling GG 2023

Hvitvin

Winter Kloppberg Riesling GG 2023

Tyskland, Rheinhessen, Dittelsheim

Kr 479,9075 cl 639,87 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Livlig, frisk og saftig, preg av modne epler, sitrus og fersken, hint av anis, nøtt og mineraler.

Alkohol 12,5%Sukker 4,3 g/lSyre 8,1 g/l

Passer til

  • Skalldyr
  • Fisk
  • Svin

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Saftig og frisk

    Vin med god friskhet, smak av sitrus og moden frukt som aprikos, gult eple, gul plomme, evt innslag av urter og blomster. Anvendelig stil, passer til fisk, kylling og svin.

  • Kan drikkes nå, blir bedre ved lagring
  • Grønn drue

    Riesling

    Tysk hvitvinsdrue som gir svært varierte viner - fra knusktørre og slanke til de mest intense og søte. Vinene er alltid friske, uansett sødmegrad og ofte er vinene fruktige med tydelige aromaer som kan minne om epler, fersken, sitrus og blomster.


  • VaretypeHvitvin
  • Varenummer3695401
  • LuktUng og blomsteraktig aroma, preg av sitrus, fersken og eple, hint av krydder og nøtt.
  • SmakLivlig, frisk og saftig, preg av modne epler, sitrus og fersken, hint av anis, nøtt og mineraler.
  • FargeLys gulgrønn.
  • Land, distriktTyskland, Rheinhessen, Dittelsheim
  • ProdusentWeing. Winter
  • Årgang2023
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • MetodeTemperaturkontrollert vinifikasjon, naturlig gjæring, ligget 11 md. på bunnfall.
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistFondberg AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner