Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Dom. du Colombier Cuvée Gaby Crozes-Hermitage 2021

Rødvin

Dom. du Colombier Cuvée Gaby Crozes-Hermitage 2021

Frankrike, Rhône, Crozes-Hermitage

Kr 429,9075 cl 573,20 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Aromatisk og smaksrik med lang ettersmak.

Alkohol 13%Sukker Under 3 g/l

Passer til

  • Storfe
  • Småvilt
  • Storvilt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Garvestoffer

    Garvestoffer og tannin er det samme. Dette er stoffet som gir den tørrende og snerpende følelsen på tunga og i munnhulen. Tannin kommer fra drueskall og -stein, og gir vinen struktur.

Stil, lagring og råstoff

  • Smak og aroma

    Fyldig og saftig

    Vin som er fyldig med mye smak av blåbær, bjørnebær, krekling og plomme, evt innslag av mynte, pepper, røyk og lakris. Passer til vilt, sopp og gryteretter.

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Syrah

    Syrah og shiraz er samme drue, men beskriver gjerne to stiler. Syrah knyttes til Nord-Rhône i Frankrike og kjøligere klima med aroma av fiol, plommer, bjørnebær, krekling, sort pepper og oliven. I Sør-Afrika og Australia går den under navnet shiraz.


  • VaretypeRødvin
  • Varenummer5022101
  • LuktKonsentrert med duft av mørke bær, lakris og pepper.
  • SmakAromatisk og smaksrik med lang ettersmak.
  • FargeDyp rød farge.
  • Land, distriktFrankrike, Rhône, Crozes-Hermitage
  • ProdusentDom. du Colombier
  • Årgang2021
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistLaCave AS
  • TransportørVectura AS
Produkter som ligner