Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon
Bilde av produktet Dom. de la Villaudière Sancerre 2024

Rosévin

Dom. de la Villaudière Sancerre 2024

Frankrike, Loire, Sancerre

Kr 300,0075 cl 400,00 kr/l

Kan bestilles til alle butikker
Post/Levering: Kan bestilles

Fruktig og fokusert. Streif av mineraler i avslutning.

Alkohol 12,5%Sukker Under 3 g/lSyre 5,3 g/l

Passer til

  • Aperitiff
  • Skalldyr
  • Lyst kjøtt

Karakteristikk

  • Fylde

    Forteller om inntrykket av vekt og rikhet i munnen. Alkohol, tannin og glyserol (tyktflytende) bidrar til fylde. Tenk på forskjellen på skummet melk og helmelk. Fylde handler bare om struktur og munnfølelse, ikke aroma eller kvalitet.

  • Friskhet

    Forteller hvor forfriskende syrligheten oppleves. Produktene våre inneholder ulike syrer fra råvarer og fermentering. Dette gir drikken friskhet og liv.

  • Sødme

    Forteller hvor tydelig søtsmaken oppleves. Ulike sukkerarter gir den søte smaken. Det kan være naturlig fra druene i en vin eller tilsatt som i en likør.

Stil, lagring og råstoff

  • Drikkeklar nå, men kan også lagres
  • Blå drue

    Pinot Noir

    Fransk rødvinsdrue, men også svært viktig i musserende vin. En av verdens mest prestisjetunge druer. Den er vanskelig å dyrke og trives godt i kjølige områder, spesielt i Champagne og Burgund, men også California, Oregon, Tyskland og New Zealand.


  • VaretypeRosévin
  • Varenummer603701
  • LuktFint preg av mørke bær og urter.
  • SmakFruktig og fokusert. Streif av mineraler i avslutning.
  • FargeMiddels dyp rosa.
  • Land, distriktFrankrike, Loire, Sancerre
  • ProdusentJean-Marie Reverdy
  • Årgang2024
    Vi tar forbehold om at varen som leveres kan ha en annen årgang/etikett enn oppgitt
  • InneholderSulfitt
  • EmballasjetypeGlass
  • KorktypeNaturkork
  • UtvalgBestillingsutvalget
  • GrossistWinepartners Nordic AS
  • TransportørSkanlog AS
Produkter som ligner