Hopp til hovedinnhold [Accesskey 's']Hopp til hovednavigasjon Hopp til bunnmeny med kontaktinformasjon

15. og 16. oktober – Spesiallansering Italia

Denne lanseringen byr på viner fra en lang rekke av Italias ettertraktede vinregioner.

Lanseringsliste publiseres:
Lansering i butikk:

Lansering i spesialbutikkene for vin

Lansering i nettbutikk:

Lansering i nettbutikk

Du må være påmeldt for å delta på lanseringen.
Les mer om lanseringer her.

Påmelding stengte

Les ogsåSlik fungerer spesiallanseringene

illustrasjon av flaske.

Lanseringslisten viser alle varer som blir lansert, hvilke butikker som har hver enkelt vare og hvilke varer som er til kvotering (begrenset antall produkter per kunde).

Merk: Det tas et forbehold om endringer i antall og fordeling. Vinmonopolet har anledning til å tilføye, fjerne eller endre på varer til fordeling frem mot lanseringsdagen.

Dette lanseres i spesialutvalget i oktober fra Italia

Blant vinene finnes Barolo og Barbaresco fra Piemonte, med hovedvekt på 2022- og 2023-årgang. Det vil også være viner som Chianti Classico og Brunello di Montalcino fra Toscana, samt hvitvin fra blant annet Campania, Friuli-Venezia Giulia og Trentino-Alto Adige. Slippet viser et bredt spekter av italienske druetyper, opprinnelse og vinstiler.

Sist oppdatert: